Jubileusz Stowarzyszenia Górniczego GWAREK

Pierwsza niedziela grudnia jest tradycyjnie już w naszej parafii, dniem szczególnej modlitwy w intencji Górników z okazji ich Patronalnego Święta. Modlimy sie w tym dniu za górników o potrzebne łaski dla nich i siły w pracy, a dla zmarłych o życie wieczne.

SG GwarekPierwsza niedziela grudnia jest tradycyjnie już w naszej parafii, dniem szczególnej modlitwy w intencji Górników z okazji ich Patronalnego Święta. Modlimy sie w tym dniu za górników o potrzebne łaski dla nich i siły w pracy, a dla zmarłych o życie wieczne.

W tym roku w sposób szczególny, bo nasze Stowarzyszenie Gwarek obchodzi 10 lat istnienia. Uroczystą Mszę w intencji górników odprawił ks. Piotr Pokojnikow, nasz Proboszcz i Dziekan. We Mszy uczestniczyły zastępy górników wraz z rodzinami. W uroczystości brały też udział orkiestra oraz liczne poczty sztandarowe Strażaków, Górników i Związku Podhalan Oddział Górali Żywieckich.
Po uroczystej Eucharystii pokrzepieni Chlebem Eucharystycznym górnicy z rodzinami udali się świętować ten okragły Jubileusz.

Życzymy Górnikom wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej oraz świętej Barbary. Niech każdy dzień tej trudnej ale wyjątkowej pracy był zawsze dniem szczęsliwych powrotów do domów i bliskich.
Szczęść Boże.