Niedziela 11.02.2024 - VI Niedziela Zwykła

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela, 11.02.2024 – VI Niedziela Zwykła

Liturgiczne obchody tygodnia:

 • Niedziela (11.02.2024) ➜ VI Niedziela Zwykła
 • Środa (14.02.2024) ➜ Środa Popielcowa
 • Niedziela (18.02.2024) ➜ I Niedziela Wielkiego Postu

 

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: PRZY BASENIE, BORKU i KOPCA za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: BĄKA i PASTUCHY.

Dzisiaj:

 • w dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Program nabożeństwa na stronie internetowej parafii oraz w wersji papierowej w gablotach i do zabrania z przedsionka kościoła
 • o godz. 17.45 wypominki i Msza ś wieczorna
 • dzisiaj II niedziela miesiąca składka przeznaczona na Parafię

W tygodniu:

 • WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
 • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
 • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
 • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Tegoroczny 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu w dniach od 11 do 17 lutego będzie przeżywany pod hasłem: "Trzeźwość polską racją stanu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także jest to czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia swojego i grzeszników. Zachęcamy do podejmowania wyrzeczeń oraz przyrzeczeń trzeźwościowych i abstynenckich. Można się wpisać do Księgi Trzeźwości wystawionej w przedsionku kościoła, aby w ten sposób jeszcze bardziej samego siebie zmobilizować do podjęcia postanowienia trzeźwości lub abstynencji.

Od środy Popielcowej 14.02. do soboty 17.02.br. będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi rekolekcje ks. Piotr Hoffmann Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego w naszej Diecezji. Program rekolekcji w gazetce i na stronie internetowej Parafii. Zachęcamy do uczestniczenia w kościele, jeżeli ktoś z obiektywnych powodów (np. osoba starsza lub schorowana) nie może fizycznie uczestniczyć to zachęcamy do przeżywania online za pośrednictwem internetu. Chorych, którzy chcą w ramach rekolekcji, aby ich kapłani odwiedzili z posługą sakramentalną należy zgłosić w zakrystii. Okazja do spowiedzi św. w czasie rekolekcji na mszach św. i w sobotę od g.15.00 do g.18.00.

Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz. 7.00, 8.30, 16.30, 18.00, 19.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły pod karą grzechu ciężkiego.

Nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 15.00, 16.00, 17.30 i w niedzielę o godz. 16.30. Po tej Drodze Krzyżowej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosić w tym roku będzie Ks. Mateusz Steczek, wikariusz.

Nawa boczna w naszej świątyni to jest Kaplica Męki Pańskiej. Pragniemy szerzyć kult Męki Pańskiej. Rozpoczniemy od wprowadzenia relikwii kamienia z Golgoty. Kamień z Golgoty przywiezie z Ziemi Świętej Ojciec Narcyz Stanisław Klimas pracujący w Kustodii w Jerozolimie. Uroczystego wprowadzenia relikwii dokona podczas mszy św. we wtorek 13 lutego o godz. 18.00 ks. Bp Roman Pindel. Wcześniej o godz. 17.15 Ojciec Narcyz wygłosi konferencję na temat Ziemi Świętej i obecnej sytuacji. Ze względu na tę uroczystość różaniec fatimski prosimy o odmówienie w ramach nabożeństwa 40 godzinnego.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE