Niedziela 25.02.2024 - II Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela, 25.02.2024II Niedziela Wielkiego Postu

Liturgiczne obchody tygodnia:

 • Niedziela (25.02.2024) ➜ II Niedziela Wielkiego Postu
 • Niedziela (03.03.2024) ➜ III Niedziela Wielkiego Postu

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: BIELI i KUBLINA za ofiarę Mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: POD MATYSKĄ.

Dzisiaj:

 • w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 msza św. Róż
 • o godz. 16.30 Droga Krzyżowa
 • o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, wypominki i msza św. wieczorna
 • dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy dzieci Afryki (dzieło Ad Gentes).

W tygodniu:

 • WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
 • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
 • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
 • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
 • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

 

w tym tygodniu przypadają pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca:

- w I piątek rano po mszy św. o godz. 6.15 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.15 Kapłani odwiedzą Chorych z posługą sakramentalną. Okazja do spowiedzi św. w czasie dróg krzyżowych i wieczornej mszy św.

- w I sobotę - oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. msza św. o godz. 18.00 w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ojczyzny i w intencji Wspólnoty Szkaplerza św. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec święty z rozważaniami oraz adoracja do godz. 21:00 zakończona Błogosławieństwem Eucharystycznym i Apelem Jasnogórskim.

  

Nabożeństwa Wielkiego Postu: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 15.00, 16.00 (z Komunią św.) oraz o 17.30 i w niedzielę o godz. 16.30. Po tej Drodze Krzyżowej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W piątki po drogach krzyżowych o godz. 15.00 i 16.00 w ramach szerzenia kultu Męki Pańskiej będzie możliwość ucałowania relikwii Kamienia z Golgoty.

Pragniemy zorganizować PIELGRZYMKĘ: Sanktuaria Maryjne Pomorza oraz Toruń i Malbork. Szczegółowy program w gablotach parafialnych raz na stronie internetowej Parafii. Termin 14 - 18 kwietnia br. koszt 950zł. Zapisy w zakrystii. Potrzebny będzie pesel do ubezpieczenia.

W piątek 1 marca na mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie oraz za Żołnierzy Wyklętych.

W przyszłą niedzielę 3 marca 2024 r. w Żywcu odbędzie się XII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym " rozpoczęcie o godz. 11:15 w Parku obok Nowego Zamku. Szczegóły tych uroczystości w gablotach parafialnych i na stronie internetowej Parafii.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim z Parafii, którzy pomogli przygotować uroczystość pogrzebową śp. Ks. Prof. Arkadiusza Barona i uczestniczyli w tej uroczystości.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE