Niedziela 12.05.2024 - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Liturgiczne obchody tygodnia:

• Niedziela (12.05.2024) ➜ UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
  • Wtorek (14.05.2024) ➜ Święto Św. Macieja, Apostoła
  • Czwartek (16.05.2024) ➜ Święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski
  • Niedziela (19.05.2024) ➜ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚW.

Bóg zapłać mieszkańcom z placu: MORAWCA i KURYSI za ofiarę mszy św., za pokrycie kosztów wystroju Kościoła i sprzątania świątyni. Na ten tydzień o podjęcie tego trudu prosimy rodziny z placu: KLISIA i LACHA.

Dzisiaj:

• o godz. 12.00 msza św. w intencji dzieci z klas IV obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii świętej
  • o godz. 17.30 Nabożeństwo majowe, wypominki i Msza św. wieczorna
  • dzisiaj druga niedziela miesiąca, składka na remonty w kościele i cmentarzu

W tygodniu:

• WYPOMINKI ROCZNE czytamy w niedzielę 15 minut przed mszami św. o godz. 7.00, 10.30, 12.00 i 18.00
  • w dni powszednie okazja do spowiedzi św. 15 minut przed rannymi mszami św. oraz od godz. 17.30 do godz. 17.55
  • w poniedziałek - Nabożeństwo do św. Marcina po mszy św. o godz. 18.00
  • we wtorek - Msza św. za zmarłych polecanych w czasie pogrzebu o godz. 18.00
  • w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po mszy św. o godz. 18.00

Nabożeństwa majowe odprawiamy – w tygodniu po wieczornej Mszy św., a w niedziele o godz. 17.30

W poniedziałek wypada 13 maja, tak jak każdego 13 dnia miesiąca – o godz. 18.00 Msza św. połączona z Nabożeństwem Fatimskim. W tym roku cykl kazań́ fatimskich od maja do października wygłosi ks. Sławomir Zadora Proboszcz w Przybędzy. Msza św. w intencji Górali Związku Podhalan oddział Radziechowy, którzy przygotują̨ oprawę̨ liturgiczną mszy św. i nabożeństwa.

Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

W przyszłą niedzielę 19 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Św.

Stowarzyszenie Dzieci Serc zaprasza na XVI pieszą pielgrzymkę ,,Ogień Lolek” Fiaccolo di Lolek 18 maja 2024 r. Szczegóły w gablotkach i w gazetce parafialnej.

Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca Przyjaciele Najświętszego Sakramentu zapraszają na Adorację Pana Jezusa po mszy św. o godz. 12.00 do godz. 17.45.

Organizujemy pielgrzymkę do Włoch w terminie od 4 do 12 października br. Koszt 450 euro plus 920 zł. Zapisy w zakrystii. Szczegółowy program wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Są jeszcze wolne miejsca.

Zachęcamy do kupowania gazet religijnych, w których można znaleźć wiele ciekawych artykułów pogłębiających naszą wiedzę.

Przypominamy o właściwym parkowaniu po jednej stronie drogi prowadzącej do głównego wejścia do kościoła, aby w razie potrzeby karetka mogła spokojnie dojechać do zakrystii.

BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ CAŁEGO TYGODNIA

ŻYCZĄ DUSZPASTERZE

STOWARZYSZENIE DZIECI SERC”

Zaproszenie na XVI pieszą pielgrzymkę

” Ogień Lolek” Fiaccolo di Lolek 18 maja 2024 r.

Nasze serca przepełnia wielka radość, że dane nam jest pielgrzymować z Bielska Białej - Trzy Lipki od Krzyża Trzeciego Tysiąclecia, do Radziechów na Matyskę, do Jubileuszowego Krzyża, (przez Powiat Bielski i Żywiecki).

W tym roku mija szesnaście lat, od czasu goszczenia na Podbeskidziu Ognia przyniesionego od grobu Jana Pawła II przez ks. Jarosława Cieleckiego, dyrektora Watykańskiego Serwisu Informacyjnego oraz międzynarodową grupę maratończyków ,,Fiaccola di Lolek”.

Tego dnia, każdy z nas ma niepowtarzalną szansę wędrować dokładnie tą samą trasą, którą biegli maratończycy. Dołącz do nas, wstań z kanapy, załóż dobre buty i coś do picia – o strawę zadbają mieszkańcy terenów, przez które będziemy pielgrzymować. Już teraz tym ludziom o wielkich sercach Dziękujemy.  Nie zwlekaj, bowiem „Kto przyzna się do mnie przed ludźmi, do tego przyznam się Ja przed Moim Ojcem.”

Z Żywca wyjazd PKP o godz. 7;39 do Bielsko – Białej 8;15 spotkanie o godz. 9;00 przy Kurii, ul Żeromskiego

Organizator:

Stowarzyszenie Dzieci Serc Tel. Kont: 501 355 794

Harmonogram Pielgrzymki:

Start – godz. 7:45 Powitanie Pielgrzymów pod Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia

Wymarsz na trasę – 8:00 Bielsko – Biała,

• 8:15 Trzy Lipki, spotkanie z Siostrami Redemptorystami, na te kilkanaście zaledwie minut, czekamy cały rok.

Godz. 9;00 modlitwa pod Pomnikiem Św. Jana Pawła II przy Kurii Diecezji Bielsko –

Żywieckiej

Godz. 9:15 Wymarsz na trasę pielgrzymki -

Godz. 14.00 Radziechowy: ul. Lipową obok cmentarza złożenie zapalonych zniczy na grobie

1. prałata Stanisława Gawlika wyjście 14.15 do ul. Św. Marcina i dojście do placu

przy I Stacji Drogi Krzyżowej, godz. 15.00 rozważając stacje Golgoty Beskidów

dotrzemy na górę Matyskę – META

Godz. 16.00 Radziechowy – Matyska Msza Św.

Pokonując 33 km trasę będziemy dziękować za:

• Prosić o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne oraz dziękować za Tych, którzy na zaproszenie do pracy w winnicy Pańskiej, odpowiedzieli Panu Bogu Tak
  • Włączając się w nurt nauczania św. Jana Pawła II oraz Papieża Franciszka, wspierać dzieło ,,Jeden z nas”
  • Dziękczynna za 25 lat działania Stowarzyszenia Dzieci Serc
  • Prosić o pokój na Świecie
  • niosąc krzyż będziemy również przepraszać za zniewagi jakich dopuszczamy się wobec tego znaku. Każdy pielgrzym będzie miał na pewno wiele własnych intencji, ale też i droga długa, więc bez wątpienia zdąży wszystkie złożyć u stóp Chrystusa i Matki Najświętszej.

Tel. kon. 501 355 794   lub dzieciserc@o2.pl

Ważne; na trasie pielgrzymki, gdzie nie ma pobocza, podjeżdżamy.