Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii 28.09.2019

28 września 2019 roku nasi parafianie w autokarze pełnym śpiewów i radości wyruszyli do Kalwarii na 12. Pielgrzymkę Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły słowa zaczerpnięte z modlitwy do św. Melchiora Grodzieckiego: "Poznawać wolę Boga i odważnie ją wypełniać".

Familijne pielgrzymowanie rozpoczęła Droga Krzyżowa od stacji "U Piłata". Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Eucharystię koncelebrowali duszpasterze z parafii całej diecezji, w tym nasz wikariusz ks. Wojciech Nowak. Małżonkowie mieli okazję podczas Mszy Świętej odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

W kazaniu  biskup Roman Pindel odwołał się do wspomnianego hasła pielgrzymki i na przykładzie życia św. Melchiora Grodzieckiego ukazał jego drogę poznawania woli Boga: „To hasło jest w centrum naszego życia chrześcijańskiego. Ono określa, po co żyjemy - mówił biskup, zapraszając do szukania odpowiedzi na pytania: co znaczy poznawać wolę Boga, dlaczego należy to robić, jak ją poznawać i po co. Poznać wolę Boga, to być przekonanym, że Bóg naprawdę ma dla mnie swój plan. Jeśli ją poznam, to spełni się to, co Bóg wobec mnie zamierzył. Jak podkreślił biskup, najdoskonalszym przykładem poznania woli Boga i jej przyjęcia jest Maryja”.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w wadowickiej bazylice, aby pomodlić się za wstawiennictwem naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II.

Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii - zobacz zdjęcia