Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej

Pod hasłem "Polska rodziną silna", w sobotę 22 września pod przewodnictwem duchowym Ks. Sławomira, rodziny naszej parafii pielgrzymowały do Matki Bożej Kalwaryjskiej, biorąc udział w XI Pielgrzymce Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka Rodzin Kal.Z 1Pod hasłem "Polska rodziną silna", w sobotę 22 września pod przewodnictwem duchowym Ks. Sławomira, rodziny naszej parafii pielgrzymowały do Matki Bożej Kalwaryjskiej, biorąc udział w XI Pielgrzymce Rodzin Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka Rodzin Kal.Z 2Razem z pątnikami z Podbeskidzia przeszliśmy kalwaryjskimi Dróżkami, biorąc udział w Drodze Krzyżowej, oraz modliliśmy się wraz z ordynariuszem podczas Eucharystii przy ołtarzu polowym. Po Mszy św. ważnym a zarazem wzruszającym momentem pielgrzymki było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
Kilkadziesiąt par małżeńskich wypowiedziało słowa przysięgi w obecności biskupa, zapraszając jeszcze raz Boga do swego życia.

Po uroczystościach udaliśmy się w drogę powrotną, zatrzymując się ,,tradycyjnie ‘’ w mieście św. Polaka –Jana Pawła II- aby wstąpić do świątyni wadowickiej a następnie zjeść pyszną kremówkę papieską.
To już po raz trzeci pielgrzymowaliśmy do Pani Kalwaryjskiej.

Już dziś zapraszamy na przyszły rok.