Światowy Dzień Chorego w Radziechowach

11 lutego każdego roku jest obchodzony jako Światowy Dzień Chorego. Został on ustanowiony przez papieża Jana Pawła II, który sam cierpiał na wiele chorób, ale też ludzi chorych bardzo umiłował. Zawsze o nich pamiętał i wspierał swoimi modlitwami i różnymi inicjatywami. Wybrał ten dzień nie bez powodu.

11 lutego Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to miejsce w którym Maryja ukazała się i przekazała swoje orędzie dla całego świata. Do tego znanego Sanktuarium przybywają rzesze pielgrzymów, a wśród nich wielu chorych i cierpiących. Chcą doświadczyć uzdrowienia zarówno cielesnego jak i duchowego.

W naszej parafii został zorganizowany dzień chorego w sobotę, dzień poprzedzający wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Wielu chorych przybyło, wraz ze swoimi bliskmi i opiekunami, do naszej świątyni by uczestniczyć we Mszy Świętej odprawianej w intencji chorych z naszej wspólnoty parafialnej oraz tych którzy się chorymi opiekują. Przybyli pomimo choroby i cierpienia, dzięki wsparciu swoich bliskich.

Ksiądz Sławomir podkreślił w kazaniu wymiary cierpienia i choroby i trud znoszenia ich w dniu codziennym. Nasze ludzkie cierpienie łączy się z cierpieniem Jezusa na Krzyżu. Osoby cierpiące w konkretny widoczny sposób biorą krzyż Jezusa na swoje barki i ofiarują swe cierpienia we wszystkich intencjach Kościoła i świata.

Podczas Mszy został udzielony wszystkim chorym sakrament namaszczenia, sakrament ustanowiony przez Jezusa, ku pokrzepieniu duszy i ciała. „Przez to Świete Namaszczenie Niech Bóg w Swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże Ciebie łaską Ducha Świetego. Pan, który odpuszcza Ci grzechy niech Cię wybawi i łaskawie podźwignie.“ Sakrament namaszczenia podczas tej Eucharystii przyjęło 111 osób.

Po zakończonej Eucharystii wszyscy chorzy zostali zaproszeni na plebanię na kawę i ciasto. Cały poczęstunek został przygotowany przez Zespół Charytatywny, działający przy naszej parafii. Nawet kilka osób było przygotowanych na spotkanie przy stole ponieważ mieli ze sobą spiewniki ludowe. Zabrzmiał głos piosenek ludowych i góralskich. Księża z racji delikatnej różnicy wieku troche gubili się w tekście, ale przy pomocy innych szybko wracali na dobre ścieżki tekstu i melodii. Była to świetna okazja żeby razem spędzić troche czasu i porozmawiać ze swoimi znajomymi i przyjaciółmi.
Do zobaczenia za rok na kolejnym Dniu Chorego.

Dzień CHorego 2018 1

Dzień Chorego 2018 2