Uroczystość Bożego Narodzenia

Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.

Tegoroczny czas Adwentu był czasem przyśpieszonego przygotowania się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dlaczego? Do Adwent był w tym roku bardzo krótki, wiec czasu na przygotowanie było bardzo mało. Zaledwie trzy tygodnie Adwentu i już nastało Boże Narodzenie.


W naszej parafii jak co roku na pasterkę przybywają ludzie z całej okolicy, bo ta wyjątkowa Msza o północy przepięknie wprowadza nas w okres Bożego Narodzenia. Gromadzimy się na początku w ciemnym kościele, by przy słowach chwała na wysokości Bogu rozbłysło całe światło. Blask świateł symbolizuje nam Jezusa, który przybywa by rozświetlić naszą codzienność, nasze serca. Przepiękna oprawa muzyczna i liturgiczna Zespołu Pieśni i Tańca Jodełki z Radziechów stała się już tradycją. W przepięknych strojach i z mocnymi głosami przynieśli nam nowinę o Bożym Narodzeniu.

Przy ołtarzu stanęło aż siedmiu kapłanów, bo na pasterkę przybyli nasi rodacy: ks. Wojciech i ks. Tomasz. Na zakończenie Mszy ks. Proboszcz złożył życzenia wszystkim parafianom i po błogosławieństwie był czas na przełamanie się opłatkiem i złożenie życzeń.
 

Niech Boża Dziecina błogosławi nas na ten nowy nadchodzący rok 2018