Zawody ministrantów i lektorów w naszej Diecezji BoskoCup sezon 2018/2019

W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie jest nam wszystkim doskonale znane. Pewnie słyszeliśmy o tym wiele razy. Możemy się z tym zgadzać albo i nie. Ale ja uważam, że coś w tym stwierdzeniu jest.

W zdrowym ciele zdrowy duch. To przysłowie jest nam wszystkim doskonale znane. Pewnie słyszeliśmy o tym wiele razy. Możemy się z tym zgadzać albo i nie. Ale ja uważam, że coś w tym stwierdzeniu jest.
Ostatnio mogliśmy podziwiać współpracę ciała i ducha podczas zawodów ministrantów i lektorów naszej diecezji. Ci młodzi chłopcy, którzy każdego dnia posługują przy ołtarzu, mogli teraz odkryć swoją siłę i pokazać co potrafią w sporcie. Wiele drużyn wzięło udział w eliminacjach. Nasza „ekipa” Radziechowska z łatwością przeszła eliminacje w okręgu żywieckim, które odbyły się w listopadzie. To zwycięstwo dało nam awans na finały które odbyły się w Bielsku-Białej w styczniową sobotę.

No poziom umiejętności sportowych już był o wiele wyższy niż na eliminacjach. Bo w końcu spotkali się mistrzowie poszczególnych okręgów. Najlepsze drużyny naszej diecezji Bielsko-Żywieckiej. I my, Radziechowy, pośród nich.
Pod czujnym okiem trenera Jakuba Leszczewskiego, który w poprzednich sezonach grał jako kapitan drużyny, i odznaczył się wielkimi umiejętnościami oraz powołaniem do kadry diecezji, poprowadził naszą drużynę poprzez eliminacji aż do finałów.

Rozegraliśmy trzy mecze z mocnymi przeciwnikami. Pierwszy mecz nasz: 4:0 w meczu z Sułkowicami. Poszło z łatwością i dostaliśmy wiatr w skrzydła. Kolejny mecz, już nie taki prosty, bo ze znanymi ze swojej mocnej walki Kończycami. Oj było ciężko. Przegraliśmy 6:1. Ale został jeszcze jeden mecz. Niestety też zakończył się porażką, choć niewiele brakło bo 3:2 dla Hałcnowa. Niestety kolejny dzień zmagań sportowych nie był nam dany. Ale jak to mówili zawodnicy zemścimy się w letniej edycji na trawie ;)

Pomimo porażki mogliśmy oglądać świetną grę naszych chłopaków. Pięknych bramek było wiele: nasz kapitan Dawid Kurowski zaliczył 5 bramek, Michał Ulrych 1 oraz Maciej Leszczewski 1
Liczymy na dalsze sukcesy w kolejnych zawodach i mocnego ducha walki.
Dziękujemy Prezesowi oraz Zarządowi Gminnego Klubu Sportowego Radziechowy-Wieprz za wypożyczenie strojów piłkarskich z Klubu. Nasi młodzi piłkarze mogli godnie reprezentować naszą parafię w tych strojach.